Výsevy 2021

By | 21.3.2021

Dlouho jsem se zde neobjevil a abych pravdu děl, tak ani nemám extra náladu to nějak měnit. Když to řeknu na rovinu, tak to stojí za hovno už celý rok. Už rok se cítím vězněm v tomto ghetu, a je to stále horší a horší.

Zakoupil jsem na podzim sousední pozemek, ale určitě to neznamená, že bych nějak rozšiřoval “pole působnosti”, spíše naopak. Dříve jsem výsevy řešil už někdy v lednu, ale nyní se rajčata dostala na okraj mého zájmu. Z koníčka se stala čistě konzumní záležitost, a tomu rovněž odpovídá množství času, který této plodině hodlám poskytnout.

20210321-124125Dnes jsem tedy vysel první várku rajčatových semínek, sestávající z třicetidevíti, v drtivé většině osvědčených cherry odrůd. Plánuji vysadit asi padesátku rostlin, z toho dvacítku u domu a zbytek na zahradě. Na zahradě budu ještě vysévat (přímo do země) “kečupovou” odrůdu na kuchyňské zpracování (Novinka Pridnestrovja).

Vyséval jsem do kokosového substrátu, který jsem zakoupil ve Velkých Němčicích u velkovýrobce skleníkových rajčat. Mám toho několik kubíků a zhruba polovina padla do nového skleníku, určeného pro pěstování citrusů ve volné půdě. Kokosový substrát je předrcený materiál, který se používá při hydroponickém pěstování ve velkosklenících. Tímto materiálem chci provzdušnit zeminu ve všech mých sklenících, použít ho na pěstování citrusů v nádobách nebo i pro doplnění substrátu u borůvek. Je ho ještě hromada, takže poslouží i při výsadbě rajčat, paprik, melounů a dalších komodit.

M.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.