Rajčata na konci května

By | 30.5.2021

Máme tu konec května a rajčata vypadají podobně tak jak v jeho půlce. Na mysli mám samozřejmě ta venkovní. Viditelný posun nastal u rostlin, které jsou vysazeny u domu do vyvýšených záhonů, ale že by to rostlo nějak extra, tak to určitě ne.

20210525-18533920210525-185348Na zahradě to na záhonech s rajčaty vypadá stále stejně, je to žluté, trochu spálené sluncem, ale v mokré studené půdě to prostě neroste. Ještě o týden starší výsadba je naopak modrá až fialová, ale neroste úplně stejně. Naopak pěkně to jde ve skleníku, který je sice primárně určen pro citrusy, těm se však paradoxně daří lépe venku v té kose a v tom mokru. Ve skleníku je navezena kokosová drť z rajčatových velkoskleníků, a z ní vyrůstají rajčátka ze semen, která tam po předrcení zůstala ze spadaných plodů. Některé roslinky jsem ze substrátu vyjmul (jde to velmi dobře) a přesadil do nádob s kokosovým substrátem smíchaným s jemným pískem. Zatím jsou nádoby ve skleníku, ven půjdou až bude teplo. Do květináčů jsem dal i několik dalších svých přísad, jedná se o odrůdu Sladkaja děvočka, která je na pěstování v nádobách zn. ideál.

To je zatím o rajčatech asi tak vše. Až budu na zahradě, tak udělám nějaké aktuální foto. Zatím jen sere a sere, prostě takový nedělní fialový hnus. 😉

M.

2 thoughts on “Rajčata na konci května

 1. Vlasta L.

  Dobrý den, Mirku, při vidině studených dní jsem rajčata, která jsem původně chtěla sít přímo, vysela do malých sadbovačů ve skleníku, abych alespoň nějaký čas dohonila. Budete ještě Novinku P. vysévat přímo, nebo máte už vyseto? V sadbovači ji mám asi 7 cm vysokou a za pár dní ji nasázím, tak snad to do zimy ještě stihne. V.L.

  Reply
 2. Mirek

  Dobré ráno.
  Ve druhé půlce března jsem vysel část semen společně s ostatními rajčaty do sadbovače a nechal ve skleníku. Na přímý výsev už nedošlo, protože teprve až poslední tři dny jsou teplé a slunečné.
  V sadbovači bylo vždy několik semen a takto jsem je pak přesadil do kelímků a zhruba před 14-ti dny vysadil na záhon. Vzhledem k mokru a zimě zůstala vysazená rajčata čučet a jen žloutla. Nápravu sjednalo až slunce a teplo posledních tří dnů. Přímý výsev už dělat nebudu a ostatní rajčata mám již vysazena všechna, zbývá jen pár kousků těch zanzibarských.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *