Výsevy 2019

By | 27.1.2019

Rajčata ve velkém prozatím vysévat nebudu, protože jim nemohu (nechci?) věnovat péči a místo, které prostě potřebují. Rajče vysazené o dva-tři měsíce dříve, dá úrodu možná tak o 2-3 týdny dříve (a to se navíc jedná o jednotlivé plody), což absolutně neodpovídá vynaložené námaze a potřebnému času. Tyto “procesy” mám již odzkoušeny a neosvědčily se mi, navíc mám i jiné “priority” např. v podobě citrusů nebo révy. Možná někdy na penzi až bude více času, ale i tady se v poslední době mé představy soustředí poněkud jiným směrem. Ten směr je vypadnout v zimě na dva-tři měsíce někam do tropů a užívat si teplíčka a moře.

Ještě uvažuji o doplnění sortimentu cherry rajčat u osvědčených odrůd, kde mi semínka již došla. Včera jsem i sondoval u dealerky SEMO, zda jsou již k mání semínka Rajče tyčkové Směs barev Cherry F1 a Rajče tyčkové Sunchocola F1, což by pokrylo pět odrůd ze série SUN. Na firmě tyto odrůdy mají, ale na prodejnu dorazila zatím jen Sunchocola, takže musím chvíli vydržet. Ještě “potřebuji” doplnit odrůdu Orange Santa, ale možná bych znovu zkusil Datlo, které jsem již nějakým rokem měl, ale tenkrát mě moc nenadchlo. Další možností která se nabídla, a kterou jsem i využil, je novinka firmy Moravoseed v podobě oranžového soudku Odat F1. Další novinkou 2019 je kulaté cherry Curranto F1.

Jelikož jsem velkým příznivcem cherry a soudkových odrůd, tak musím pochválit domácí semenářské firmy, které v tomto okamžiku dokáží svou nabídkou zcela jistě uspokojit příznivce těchto odrůd, zvláště ty začínající.

K výsevu mám nyní přichystány osvědčené odrůdy z “vlastního chovu” (Tomatoberry Garden a Sladkaja Děvočka), zkusím i Odat, který je deklarován jako velmi ranná odrůda, a novinku v podobě keříčkové odrůdy Superčerrik (Суперчеррик).

V neděli dopoledne jsem vyséval papriky a při té příležitosti vysel i první rajčátka. Jednalo se o tyto konkrétní odrůdy: Sladkaja děvočka v F1 variantě a z vlastního, ale osvědčeného přesevu,  dále vlastní přesev Tomatoberry Garden (odzkoušený), Golden Gem, Superb a keříčkový Superčerrik. Vyséval jsem do vaniček s kokosovým substrátem a umístil ve vytápěné místnosti společně s paprikami.

251-8038 251-8039

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.